برج خنک کننده فایبرگلاس در انواع مختلف و شکل های متنوع تولید می شود. به سبب تنوع زیادی که در برج های خنک کننده وجود دارد، نمی توان قیمت واحدی را برای این برجها در نظر گرفت. قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می شود؛ نوع فن، طرح و استراکچر برج خنک کننده فایبرگلاس، جنس قطعات به کار رفته شده در برج، قدرت و توان موتور، نوع و جنس و تعداد پکینگ از جمله عوامل موثر میباشند.

تاثیر نوع فن بر قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس

فن در برج خنک کننده وظیفه جابجایی هوا را بر عهده دارد. جنس پره ها می تواند از نوع فلزی و یا فایبرگلاس باشند، پره های فن مرکز انتقال و جابجایی هوا در فن می باشند که در تعداد مختلف طراحی شده و هر چه تعداد پره های فن بیشتر باشد نرخ هوادهی فن بالاتر خواهد رفت. تمامی موارد گفته شده اعم از جنس پره، تعداد پره، عرض تیغه و نرخ هوادهی فن در قیمت برج خنک کننده تاثیر گذار می باشد. عرض تیغه هر چقدر بیشتر باشد امکان مکش هوا توسط فن بیشتر خواهد بود، از طرفی برای تولید تیغه با عرض بیشتر ، مواد بیشتری به کار برده می شود به همین جهت عرض تیغه موثر بر قیمت برج می باشد. توان برودتی، جنس و مقاومت شافت های به کار رفته شده در فن از دیگر پارامترهای موثر بر قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس می باشند.
در برج خنک کننده فایبرگلاس فن از نوع فن محوری و یا سانتریفیوژ می باشد، و نوع فن را می توان از دیگر پارامترهای موثر بر قیمت برج دانست.

 

تاثیر طرح و استراکچر بر قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس

برج خنک کننده فایبرگلاس در انواع مخروطی، مکعبی و صنعتی تولید می شود. میزان مقاومت بدنه خارجی در برابر رطوبت، گرما و سرما تاثیر قابل توجهی بر قیمت برج خواهد داشت.
اگر در طی تولید برج خنک کننده از پوششهایی چون پوششNPG استفاده شود، قیمت برج بالاتر خواهد رفت زیرا این پوشش‌ها بدنه برج را در برابر ضربه و اشعه UV مقاوم می سازد.
بدنه هایی که در برابر رسوب، جلبک و رشد و تکثیر میکروارگانیسم ها مقاوم باشند، به مراتب قیمت بالاتری خواهند داشت.
ابعاد برج نیز در قیمت برج خنک کننده تاثیر گذار می باشد. برج هایی که در نیروگاه ها استفاده می شود گاهی تا ۲۰۰ متر نیز میرسد؛ در نتیجه قیمت بیشتری نسبت به برج های خانگی خواهند داشت.

تاثیر پکینگ بر قیمت برج خنک کننده فایبرگلاس

پکینگ ها در کولینگ تاور سطح انتقال حرارت را ایجاد می نمایند. قیمت پکینگ ها درصد بالایی از قیمت کولینگ تاور را تشکیل میدهد.
نوع کاربرد و جنس پکینگ در قیمت پکینگ و در نهایت برج خنک کننده تاثیر خواهد داشت.
پکینگها از انواع PVC یا PP یا چوبی ، و یا سرامیک ها و… ساخته می شوند
پکینگ ها در اشکال نامنظم و یا در شکل هایی با ساختار خاص تولید می شوند، پکینگ های نامنظم ارزان‌تر بوده و پکینگ هایی با شکل خاص کارایی بالاتری داشته و گران تر می باشند.
میزان مقاومت پکینگ ها به دما، زنگ زدگی، پوسیدگی، اشعه های آفتاب و مواد شیمیایی چون اسیدها و بازها تعیین کننده نوع قیمت پکینگ می باشند.

 

سایر لینک های سایت:

تعمیرات هواساز خانگی هواساز خانگی هواساز آپارتمانی  چیلر مینی چیلر برج خنک کننده بتنی برج خنک کننده فایبر گلاس تولید و طراحی و تعمیرات برج خنک کننده

دیدگاهتان را بنویسید