توضیحاتی درباره انواع برج های خنک کننده

شرکت سار آفرین با بهره گیری از کادری مجرب  در زمینه طراحی و تولید انواع برج خنک کننده اماده ارائه خدمات مشاوره ای و طراحی و انتخاب برج خنک کننده به مشتریان می باشد .

در اینجا به معرفی کلی درباره برج خنک کننده پرداخته می شود.در شرکت سارآفرین  انواع مختلف برج های خنک کن به ظرفیت های 8 تا 1400 تن تولید میشود. در این زمینه سعی بر این بوده استکه در طراحی برج خنک کننده ها از بیشترین تطابق با نیاز مشتری و ضریب اطمینان مطلوب،و در ساخت برج خنک کننده ها از بهتربن مواد اولیه از قبیل الیاف و رزین و انواع الکتروموتور خارجی و یا تولید داخل بر حسب نیاز مشتریان استفاده شود.

بررسی انواع برج های خنک کننده از مهمترین خصوصیات تولیدات سار آفرین شاید بتوان به استحکام و در عین حال سبکی برج های تولیدی اشاره کرد.در شرکت سارآفرین  انواع برج خنک کننده فایبر گلاس در طرح های مکعبی و مدور،تا برج های خنک کن فلزی طرح مارلی در کلاس کراس فلو بر اساس خواسته مشتریان تولید میشود.مواد اولیه ای که معمولا در ساخت انواع برج های خنک کننده بکار می روند عبارتند ازالیاف فایبرگلاس،رزین،PVC،PP،قطعات فلزی از جنس آلومینیوم و برنج و قطعاتی از جنس گالوانیزه. طراحی و نصب قطعات به گونه ای استکه از حداقل خوردگی پس از سالها کارکرد برج خنک کننده برخوردار باشند.

انواع برج های خنک کننده
یکی از مهمترین مشکلات انواع برج خنک کننده ، سیستم نامناسب ریزش آب رو پکینگ های(پر کن های) برج است.در برج خنک کننده های نوع مدور اگر در چگونگی ساخت و نصب مجموعه اسپرینکلر و بازوهای توزیع آب توجه کافی نشده باشد،گردش اسپرینکلر و توزیع آب و  پیرو آن ظرفیت برج خنک کننده، به سرعت کاهش می یابد.در طرح مکعبی اگر به نوع نازلها و چگونگی نصب و تعداد آنها توجه کافی نشده باشد نیز ظرفیت برج خنک کننده به سرعت کاهش می یابد.
در برج خنک کننده طرح مدور سارآفرین، سیستم آبرسانی  با دور پایین چرخش کرده و  از توزیع مناسبی برخوردار است و مدار توزیع آب از حداقل افت فشار برخوردار است.برج خنک کننده های ساخته شده از حداقل صدا و لرزش برخوردا هستند.
یکی از مهمترین اجزای برج خنک کننده فن (بادزن )است.فن نقش مهمی در ایجاد جریان هوا به داخل برج خنک کننده و تبادل حرارتی با آب گرم در حال ریزش بر روی پکینگ ها دارد.پایین بودن راندمان در یک برج خنک کننده،برج خنک کننده دارد.
از دیگر اجزای مهمی که میتوان  در یک برج خنک کننده اشاره کرد  پکینگ ها هستند.در واقعپکینگ ها  به منظور خنک شدن سریعتر آب برج خنک کننده بخش داخلی برج را تشکیل میدهند. پکینگ ها باعث می شوند تا تبادل حرارتی میان آب و هوا با سرعت و راندمان بالاتری انجام شود.نوع  پکینگ هایی که در یک برج خنک کننده به کار گرفته می شود بسیار مهم است و هر قدر این طراحی هوشمندانه تر انجام شود،نهایتا کیفیت اختلاف دامای بین آب ورودی و خروجی برج خنک کننده بالاتر میرود.
بخش دیگری که می توان در یک برج خنک کننده فایبر گلاس به ان اشاره کرد حوضچه می باشد،که بدلیل فشار ناشی از وزن آب در خطر ترک و نیز پوسیدگی است.در صورت عدم بکارگیری مواد اولیه مناسب عمر حوضچه با سرعت بیشتری نسبت به اجزای دیگر برج خنک کننده به پایان میرسد.

از اجزای مهم دیگر برج خنک کننده،قطره گیر ها هستند.قطره گیرها وظیفه مهمی در جلوگیری از تلفات آب در گردش برج خنک کننده دارند و با ایجاد تله،آب برج خنک کننده را به داخل آن باز میگردانند.

با توجه به موارد فوق، شرکت سارآفرین هم در انتخاب و بکارگیری مواد اولیه،و هم در طراحی و ساخت اجزای برج خنک کننده،دقت لازم اعمال کرده و بیشترین کیفیت را در محصول نهایی تامین می نماید.همچنین پس از فروش محصول،باارائه گارانتی واقعی و خدمات پس از فروش دراز مدت،بیشترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می نماییم.

 

کلمات کلیدی :

انواع برج های خنک کننده

هوا ساز

هوا ساز خانگی

تعمیر برج خنک کننده

اگزاست فن

فن کویل کانالی

ایر واشر خانگی

برج خنک کننده

برج خنک کننده فایبر گلاس

دیدگاهتان را بنویسید