در انتخاب سیستم سرمایش و گرمایش برای منازل مسکونی دستگاه هواساز منزل می تواند نمونه خوبی برای ایجاد هوای مطلوب باشد.در این دستگاه ها بخش های جداگانه ای جهت سرمایش و گرمایش تعبیه شده که هر کدام در فصول سال قابل استفاده است مثلا کویل گرمایشی دستگاه هواساز منزل از آب داغ استفاده می کند در زمستان هوای مطبوعی ایجاد می نماید و نیز بخش سرمایش در تابستان.

دستگاه هواساز منزل
دستگاه هواساز منزل نسبت به هواساز صنعتی دارای ابعاد و اندازه کوچکتری است.اجزای دیگر این دستگاه بخش دمنده و همچنین متعلقات آن از قبیل الکتروموتور، بلوور و حلزون می باشد.
جریان هوا در دستگاه هواساز منزل از دریچه مکش دستگاه توسط فن وارد دستگاه شده و از روی کویل گرمایشی عبور کرده و هوای گرم را ایجاد می کند.همچنین جهت سرمایش، هوا که بوسیله پدهای قابل شستشوی مرطوب شده است از داخل دستگاه عبور می کند و خنک می گردد.
در دستگاه هواساز آپارتمانی و خانگی فن با الکتروموتور باید بصورت دایرکت یا کوپل مستقیم باشد تا صدا و لرزش کمتری ایجاد کند، همچنین بوسیله قطعه سایلنسر یا کاهنده صدا می توان صدای دستگاه هواساز منزل را بشدت کاهش داد.
يکی از قسمت های مهم در اين سیستم پدهای سلولزی قابل شستشو می باشد.این پدها عمر نسبتا کوتاهی دارند و در صورتیکه سختی آب ورودی به دستگاه زیاد باشد عمر آنها کاهش می یابد که برای این منظور می توان از رسوب گیر در این دستگاه استفاده کرد.

جهت دریافت لیست قیمت هواساز می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.سار آفرین تولید کننده انواع دستگاه هواساز خانگی با طراحی مهندسی و بیش تز 22 سال سابقه.

دستگاه هواساز خانگی را می توان بصورت ایستاده یا افقی در منازل نصب کرد بهتر آن است که این دستگاه در فضای بیرون واحد مثلا در تراس نصب گردد تا با جریان هوا ارتباط بهتری داشته باشد.
نوع دیگر دستگاه هواساز منزل دستگاه های تراکمی می باشند که نیاز به آب برای خنک کردن هوا در تابستان ندارند.خنک کردن هوا توسط کمپرسور در این سیستم صورت می گیرد. و به این صورت که جریان هوا از روی کویل DX در درون هواساز عبور کرده و خنک می شود.البته چون این سیستم از کمپرسور استفاده می کند طبعا” مصرف برق زیادی دارد و هزینه اولیه و ثانویه آن به مراتب بیشتر از هواساز تبخیری که قبلا ذکر شده دارد.

 

سایر لینک های سایت:

تعمیرات هواساز خانگی هواساز خانگی هواساز آپارتمانی برج خنک کننده فایبر گلاس برج خنک کننده چیلر مینی چیلر برج خنک کننده بتنی

دیدگاهتان را بنویسید